вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 93
home Фудбал

ВИДЕО: Кога Колинда ќе „грмне“ на француски дури и Путин и Макрон мора да молчат, а реакцијата на фудбалерите ќе ве остави без зборови

ВИДЕО: Кога Колинда ќе „грмне“ на француски дури и Путин и Макрон мора да молчат, а реакцијата на фудбалерите ќе ве остави без зборови

По синоќешната лудница на „Лужниќи“ и победата на Франција во големото финале од Мундијалот, претседателите на двете држави им честитаа на двете селекции.

Прво кај вицешампионите Хрватска, за подоцна Колинда, Макрон и домаќинот Путин, да се преселат во соблекувалната на Франција, каде владееше спортски терор.

Во тие неколку минути и претседателката на Хрватска им се обрати на играчите со честитки и култното зборче „Viva la France“, кое громогласно беше прифатено од играчите на Франција.

Коронавирус