понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 35
home Фудбал

ВИДЕО: Кога ќе видите како Колумбијците шверцуваа алкохол на стадионот ќе останете во неверување

ВИДЕО: Кога ќе видите како Колумбијците шверцуваа алкохол на стадионот ќе останете во неверување

Група навивачи на репрезентацијата на Колумбија успеа да внесе помала количина алкохол на мечот против Јапонија во рамки на Мундијалот, верувале или не, во двоглед.

Оваа мала доза на алкохол во необичната амбалажа им помогна на веселите Колумбијци да го преболат поразот од 2:1 од Јапонија.

Колумбиското министерство за надворешни работи веднаш ги потсети своите граѓани да внимаваат на своето однесување.

Коронавирус