недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 43
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Фудбал

ВИДЕО: Класата е вечна- Роберто Карлос со невидено додавање преку глава со пета

ВИДЕО: Класата е вечна- Роберто Карлос со невидено додавање преку глава со пета

Бразилската легенда Роберто Карлос одамна е во фудбалска пензија, ама магијата во нозете сѐ уште ја има и ја демонстрираше на хуманитарен меч на легендите, Англија против остатокот од светот (2-2).

Легендата на Реал Мадрид, познат по топовскиот удар со својата лева нога, сега покажа дека класата е вечна откако со пета така мајсторски го проигра Роберт Пирес, што сите ги остави без зборови.

За многумина потегот е – најдоброто додавање во историјата.