четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 127
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ВИДЕО: Кимих го стресе Реал, Бензема брзо возврати

ВИДЕО: Кимих го стресе Реал, Бензема брзо возврати

Реал Мадрид и Баерн Минхен го играат реваншот од полуфиналната рунда на Лигата на шампионите,  а првото полувреме ветува возбудлив натпревар до самиот крај.

Резултатот го отвори Кимих уште во 3. минута, кога по една лоша интервенција на Рамос, фудбалерот на Баерн го совлада немоќниот Навас.

Реал одговори веќе во 11. минута и тоа преку Бензема кој искористи што не беше маркиран од играч на Баерн и нафрлувањето на Марсело го претвори во гол постигнат со глава.

Извор: Дерби.мк

Коронавирус