среда, 5. август 2020. Вести денес: 38
home Фудбал

ВИДЕО: Како Обамејанг успеа да го скрши прехарот од ФА Купот

ВИДЕО: Како Обамејанг успеа да го скрши прехарот од ФА Купот

Пјер Емерик Обамејанг беше инспиратор на победата на Арсенал против Челси во ФА Купот, фудбалерот на „топџиите“ на крајот направи глупост по кој му се смее цела Англија.

Обамејанг пред да го крене големиот пехар, му „избега“ од рацете и се скрши на теренот на „Вембли“.

 

извор: Дриблинг.мк

Коронавирус