петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 59
home Фудбал

ВИДЕО: Јувентус се пофали со третиот дрес за новата сезона

ВИДЕО: Јувентус се пофали со третиот дрес за новата сезона

Италијанскито фудбалски прволигаш и најтрофеен клуб во Серија А, Јувентус и официјално го претстави третиот дрес за новата сезона.

Навивачите се изненадени од комбинацијата на бои, но коментарите на социјалните мрежи се позитивни.

Погледнете како изгледа дресот на Јувентус.

Локални избори 2021