сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 69
home Фудбал

ВИДЕО: Јуве го претстави гостинскиот дрес за следната сезона кој изгледа многу интересно

ВИДЕО: Јуве го претстави гостинскиот дрес за следната сезона кој изгледа многу интересно

Иако фудбалерите на Јувентус веќе се подготвуваат за новата сезона, клубот денеска официјално го претстави гостинскиот дрес.

Се разбира, производителот е Адидас, а интересно е дека Јуве одлучи за бела боја кога станува збор за гостинската гарнитура, иако и на домашните дресови доминира белата боја со црната, како и обично.

Дресот го претставија Миралем Пјаниќ, Паоло Диабала и Моис Кеан и ѕвездата на женската екипа на Јувентус, Ениола Алуко.

Коронавирус