сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Јармоленко контра Роналдо се обиде да ги придобие кока-кола и хајникен

ВИДЕО: Јармоленко контра Роналдо се обиде да ги придобие кока-кола и хајникен

Украинскиот репрезентативец Андриј Јармоленко беше прогласен за играч на натпреварот на денешниот натпревар против Македонија. Во прес салата тој направи контра од она што го направи Кристијано Роналдо, кој ги тргна шишенцата со Кока Кола. По него и Погба го направи истото со пивото Хајнекен, а Украинецот направи нешто спротивно на нив.

„Може ли да направам нешто, видов дека Роналдо тргна кока-кола… Јас пак ставам ставам Кока Кола, па ставам Хајнекен, сите се мои“, рече Јармоленко низ смеа.

Дали е ново спонзорство на повидок?

Qatar 2022