вторник, 3. август 2021. Вести денес: 173
home Фудбал

ВИДЕО: Интер ја „меле“ Бреша со 3-0, еден гол вреди да се погледне

ВИДЕО: Интер ја „меле“ Бреша со 3-0, еден гол вреди да се погледне

Интер води по првиот дел против Бреша со 3-0, голови на Ешли Јанг, Алексис Санчез и Дамброзио.

Клубот од Милано ја опрвадува фаворитската улога на оваа средба, Јанг погоди со волеј, Санчез од пенал, Дамброзио со глава.

Голот на Јанг извонреден, п оасистенција на Санчес, за заби топката во противничката мрежа.

Коронавирус