среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 178
home Фудбал

ВИДЕО: Инсиње со антологиски волеј го постигна голот на кариерата!

ВИДЕО: Инсиње со антологиски волеј го постигна голот на кариерата!

По корнерот на Верати од десната страна, Инсиње имаше доволно време да се намести и со милиметарски прецизен волеј да го матира босанскиот голман Шехиќ.

Евроголот на Лоренцо Инсиње против БиХ:

Коронавирус