четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Илјадници луѓе ги дочекаа сребрените ракометари на Хрватска во Загреб

ВИДЕО: Илјадници луѓе ги дочекаа сребрените ракометари на Хрватска во Загреб

Ракометарите на Хрватска го загубија финалниот меч на Европското првенство, со поразот од Шпанија (22-20) и по трет пат дојдоа на чекор до златниот медал. Иако Дувњак и соиграчите беа разочарани, сепак и сребрениот медал е успех за „каубоите“ на Лино Червар.

Тие веднаш се вратија во својата земја, а денес беше организиран дочек на плоштадот „Бан Јелачиќ“ во Загреб.

  • Дел од атмосферата: 

Хрватска повторно остана без посакуваното европско злато, во третото европско финале и тоа трето предводено од тренерот Лино Червар.

извор: gol.mk

 

Коронавирус