вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 51
home Фудбал

ВИДЕО: Ибра се потсети на хет-трик ефектот од 2019 години со „I AM LA“

ВИДЕО: Ибра се потсети на хет-трик ефектот од 2019 години со „I AM LA“

Златан Ибрахимовиќ е во Милан од 202 година, претходно една сезона играше во ЛА Галакси, се потсети на хет-трик ефектот против Лос Анџелес ФЦ.

На денешен ден во 2019 година, Ибра запиша хет-трик со три прекрасни гола, се потсети на незаборавните моменти од овој меч со интересен наслов:

„I AM LA“

Коронавирус