среда, 27. мај 2020. Вести денес: 82
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ВИДЕО: И ова го има во фудбалот- постигнат гол со задникот

ВИДЕО: И ова го има во фудбалот- постигнат гол со задникот

Речиси за прв пат во историјата на фудбалот е постигнат гол со задникот.

Интересниот несекојдневен настан се случил за време на мечот помеѓу Англија и Мексико У-20.

Фудбалерката на Англија испеа додека паѓаше на теренот со задникот да ја зафати топката и да ја впери право во голот на мексиканската голманка, погледнете.

Коронавирус