понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 173
home Фудбал

ВИДЕО: Хрватските репрезентативци го „запалија“ хотелот, качени на маси пееја и славеа

ВИДЕО: Хрватските репрезентативци го „запалија“ хотелот, качени на маси пееја и славеа

По стадионот во Сочи, трибините и соблекувалната, славењето на хрватските репрезентативци кои на Мундијалот обезбедија полуфинале, продолжи во хотелот.

Пред вечерата играчите ја запеаја „Моја домовина“, а дел од фудбалерите се качија и на масата.

Забавата ја документираше селекторот Златко Далиќ кој објави видео од славјето.

Moja Domovina??

A post shared by Zlatko Dalic (@daliczlatko) on

Moja domovina! ??❤??? #semifinal #worldcup #family #obitelj

A post shared by Hrvatski nogometni savez (@hns_cff) on

Коронавирус