четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 21
home Фудбал

ВИДЕО: Храбар или луд потег? Келнер со невкусна шега на сметка на Гатузо

ВИДЕО: Храбар или луд потег? Келнер со невкусна шега на сметка на Гатузо

Џенаро Гатузо важи за темпераментен човек кој својот карактер го покажуваше во секој момент поминат на теренот. Навивачите го паметат како фудбалер со кого никој не треба да се прават проблеми. Неговата храброст ги тераше противниците да го почитуваат и по малку да се плашат од него.

Моментално екс италијанскиот репрезентативец е тренер на Ељиф Елмас во Наполи. Неодамна тој беше тестиран од страна на келнер кој се обиде да се пошегува на негова сметка, знаејќи дека би можел да добие агресивен одговор.

Погледнете што се случи на следното видео:

извор: gol.mk

Коронавирус