понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 78
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ВИДЕО: Хет-трикот на Агуеро во маестралната победа на Сити

ВИДЕО: Хет-трикот на Агуеро во маестралната победа на Сити

Напаѓачот на Манчестер Сити Серхио Агуеро, реализираше три гола за победата на шампионите со 6:1 дома против Хадерсфилд во дуел од втората рунда во Премиер лигата.