среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Хет-трик на Рашфорд против Лајпциг

ВИДЕО: Хет-трик на Рашфорд против Лајпциг

Манчестер Јунајтед се избори за убедлива победа од 5:0 против Лајпциг во 2 коло од групата Х во Лигата на шампионите.

Избраниците на Оле Гунер Солскјер одиграа одличен натпревар. Гринвуд погоди во 21 минута по асистенцијата на Погба.

Во второто полувреме Рашфорд го замени Грунвуд и постигна три гола, во 47 во 78 и во 92 минута.

Петиот гол за Јунајтед беше дело на Марсијал од пенал во 87 минута.

Коронавирус