понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 23
home Фудбал

ВИДЕО: Хаос во римско метро – се расипа ескалатор, повредени фанови ЦСКА

ВИДЕО: Хаос во римско метро – се расипа ескалатор, повредени фанови ЦСКА

Околу 2.000 фанови на ЦСКА Москва пристигнаа во Рим за да го бодрат својот тим во мечот против Рома во Лигата на шампиони.

Меѓутоа, неколмина од нив настрадаа поради бизарна несреќа во метрото.

Последните информации од италијанските медиуми се дека има 20-мина повредени од кои 5 се со тешки повреди.