петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 152
home Фудбал

ВИДЕО: Гризман со старт „за затвор“ можеше сериозно да го повреди Фирмино

ВИДЕО: Гризман со старт „за затвор“ можеше сериозно да го повреди Фирмино
MADRID, SPAIN - OCTOBER 19: Referee Daniel Siebert shows a red card to Antoine Griezmann of Atletico de Madrid during the UEFA Champions League group B match between Atletico de Madrid and Liverpool FC at Wanda Metropolitano on October 19, 2021 in Madrid, Spain. (Photo by Quality Sport Images/Getty Images)

Фудбалерите на Атлетико Мадрид не успеаја да извлечат позитивен резултат на домашниот дуел со Ливерпул, па претрпеа пораз (2-3) на „Ванда Метрополитано“. Иако Антоан Гризман се етаблираше во херој на првото полувреме, откако со два гола го врати својот тим во игра, тој со само еден потег стана трагичар.

Францускиот фудбалер во вториот дел, невнимателно тргна на една висока топка, но долниот дел од неговата копачка заврши во вратот на Фирмино. Гризман доби директен црвен картон, а Ливерпул во продолжението го искористи тоа и победи во Мадрид.

Стартот на Гризман врз Фирмино: