вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 70
home Фудбал

ВИДЕО: Госенс доби „шлаканица“ кога му побара дрес на Роналдо, но следеше изненадување од соиграч

ВИДЕО: Госенс доби „шлаканица“ кога му побара дрес на Роналдо, но следеше изненадување од соиграч

Фудбалерот на Аталанта, Робин Госенс раскажа за разговорот со Кристијано Роналдо и негативниот одговор од неговиот ривал, кога му го побарал дресот.

Тоа е негов сон, но не успеа да го исполни, бидејќи Португалецот категорично му кажал „не“. Тоа се случило на дуел од полуфиналето во италијанскиот Куп во јануари 2019 година. Германецот после тоа не се осмелил повторно да го побара дресот на својот идол.

Мал гест на внимание му направи соиграчот Ханс Хатебоер, кој му подари пакет во кој имаше изненадување. Моментот предизвика насмевка на лицата кои беа присутни во соблекувалната на „божицата“:

Конечно германскиот фудбалер си доби дрес од Роналдо, иако не директно од ѕвездата на Јувентус.

Коронавирус