петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 65
home Фудбал

ВИДЕО: „Гори“ пред Камп Ноу, навивачите на Барса не му дозволуваат на Меси да замине

ВИДЕО: „Гори“ пред Камп Ноу, навивачите на Барса не му дозволуваат на Меси да замине

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси, го информирал претседателот на клубот Бартомеу дека сака да замине од „Камп ноу“.

Ваквата информации ја пренесоа сите светски медиуми, а навивачите на клубот од Барселона веднаш излегоа пред стадионот му порачаа на, според многумина најдобриот фудбалер на сите времиња, дека нема го дозволат да замине.

„Те сакаме, остани“, „Бартомеу оставка“, беа само дел од паролите кои ги извикуваа навивачите собрани пред стадионот.

Коронавирус