четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 63
home Фудбал

ВИДЕО: „Гори“ Олд Трафорд, Роналдо истрча на теренот

ВИДЕО: „Гори“ Олд Трафорд, Роналдо истрча на теренот

Манчестер Јунајтед денеска игра против Њукасл на „Олд Трафорд“.

Натпреварот ќе остане забележан и по првиот настап на Кристијано Роналдо кој по 12 години повторно се врати во екипата на „Црвените ѓаволи“.

Навивачите на Јунајтед кои се присутни на стадионот со овации го поздравија првото негово појавување на теренот за време на загревањето пред натпреварот.

Како изгледаше атмосферата погледнете во видеото.

Локални избори 2021