недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 91
home Фудбал

ВИДЕО: Голот на Салах поубав од „ножичките“ на Роналдо?

ВИДЕО: Голот на Салах поубав од „ножичките“ на Роналдо?

Голот на Мохамед Салах во завршницата против Манчестер Сити ги надмина „ножичките“ на Роналдо во гласањето од навивачите.

Голот на Салах за Ливерпул против Манчестер Сити е одбран за гол на неделата на Лигата на шампионите, пренесува Нисан.

Со тој гол, Салах осигура победа од 2:1 во Манчестер и така потврди дека Ливерпул ќе оди во полуфиналето, додека Роналдо голот го постигна во победата од 3:0 во првиот натпревар во Торино.

Коронавирус