сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 61
home Фудбал

Видео: Голот на Ракитиќ за кој зборува цел свет!

Видео: Голот на Ракитиќ за кој зборува цел свет!

Барселона денес загуби во пријателски натпревар од Челзи (2:1), но мечот го одбележа голот на Ракитиќ.

Ракитиќ во 91-та минута постигна фантастичен гол од дваесетина метри и ги постави конечните 2:1.

Коронавирус