вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Гол на Пандев против Интер

ВИДЕО: Гол на Пандев против Интер

Пандев вечерва беше стрелец на вториот гол за својата Џенова во натпреварот против својот поранешен клуб Интер.

По Лацио, македонскиот репрезентативец Горан Пандев вечерва постигна гол против уште еден поранешен тим.

Станува збор за Интер на кого струмичанецот му ја затресе мрежата во второто полувреме за водство на Џенова од 2-0.

Пандев во 59. минута од средбата доби топка на околу 12 метри и прецизно стрелаше ниско по земја за водство од 2-0 на Џенова…

Коронавирус