четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 128
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ВИДЕО/ФОТО: Собраа 20.000 деца на стадион и покрај суспензијата

ВИДЕО/ФОТО: Собраа 20.000 деца на стадион и покрај суспензијата

Партизан има суспензија од УЕФА за натпреварите од Европа лигата, нема право на гледачи но Европската куќа на фудбалот му дозвили на клубот од Белград присуство на дечиња до 14 години.

Претставникот на Србија во Европа лигата тоа го искористи на најдобар можен начин и на вчерашниот меч со АЗ Алкмар во „Хумска 1“ имаше над 20.000 дечиња на трибините.

 

Партизан не успеа да победи, средбата заврши нерешено 2-2 но привлече внимание со потегот да ги наполни трибините каде атмосферата беше прекрасна.

 

Коронавирус