недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 28
home Фудбал

ВИДЕО: Феноменалниот дриблинг на Роналдо и одбраната на Хандановиќ

ВИДЕО: Феноменалниот дриблинг на Роналдо и одбраната на Хандановиќ

Јувентус и Интер одиграа 0-0 во Торино, екипата од Торино оствари пласман во финалето на Купот.

Дуелот во Торино донесе борбена игра, Роналдо повторно во елемент, со неверојатен дриблинг ја измеша одбраната на Интер, но голманот Хандановиќ со нестварна одбрана спречи водство на Јувентус.

ЕУРО 2020

Македонија