сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Фудбал

ВИДЕО: Феноменална идеја – еве како Ливерпул ги надмудри навивачите на Јунајтед

ВИДЕО: Феноменална идеја – еве како Ливерпул ги надмудри навивачите на Јунајтед

Навивачите на Манчестер Јунајтед планираа одново да се обидат да направат проблеми пред почетокот на дербито против Ливерпул.

Овојпат гостите на досетлив начин успеаја да ги измамат. Автобусот со обележјата на клубот беше испратен без членовите на гостинскиот тим, кој веднаш беше блокиран и оставен со дупнати гуми.

Меѓутоа „црвените“ беа во втор автобус, нешто што домашните навивачи касно го сфатија.

Ливерпул ја оствари целта и со победа остана во игра за местата кои носат пласман во Лигата на шампионите.

Коронавирус