четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Фудбал

ВИДЕО: Елмас со маестрален гол придонесе Наполи да биде однесен во полуфиналето на Купот на Италија

ВИДЕО: Елмас со маестрален гол придонесе Наполи да биде однесен во полуфиналето на Купот на Италија

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на „Копа Италија“.

Елмас кој одигра 70 минути за победничкиот тим, во листата на стрелците се запиша 40. минута.

Во полуфиналето Наполи ќе игра со Аталанта.

Другата полуфинална двојка е Интер – Јувентус.

ЕУРО 2020

Македонија