недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Елмас го облече дресот на Наполи

ВИДЕО: Елмас го облече дресот на Наполи

Денешниот ден е специјален за македонскиот фудбалер Ељиф Елмас. Тој ги помина медицинските прегледи и набрзо официјално ќе стави потпис на договор со екипата на Наполи.

Поранешниот член на Работнички и Фенербахче е подготвен за предизвикот кој што го носи фудбалот во Италија.

 

Трансферот во калчолигашот на 19-годишниот офанзивец ќе му донесе плата од 1,5 милиони евра годишно. Карло Анчелоти испрати комплименти за неговата игра и со нетрпение чека да започне соработка на подготовките на „наполитанците“.

Денес Елмас за првпат позираше во боите на новата екипа:

Извор: gol.mk

 

Коронавирус