среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 50
home Фудбал

ВИДЕО: Двата гола со кои Црвена Ѕвезда го „урна“ големиот Ливерпул

ВИДЕО: Двата гола со кои Црвена Ѕвезда го „урна“ големиот Ливерпул

Црвена звезда направи големо изненадување победувајќи го Ливерпул со 2-0 на Маракана во Белград, српскиот тим одигра одличен меч и сосема заслужено ги освои трите бода.

Во продолжение видете ги двата гола на Милан Павков со кој успеа да го сруши големиот Ливерпл.

Коронавирус