четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 187
home Фудбал

ВИДЕО: Додека цел свет гледаше Реал-Баерн, Деле Али играше видео игра

ВИДЕО: Додека цел свет гледаше Реал-Баерн, Деле Али играше видео игра

Додека повеќето луѓе го гледаа полуфиналниот натпревар меѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен во Лигата на шампионите, играчот од средниот ред на Тотенхем играше Фронтлајн додека стримаше на платформата Твич.

Англискиот интернационалец стримаше го привлече вниманието на огромен број луѓе, па досега видеото го имаат прегледано скоро 63 илјади луѓе.

Тој играше заедно со соиграчот од клубот, Кајл Вокер, а според она што го приложи, може да се заклучи дека има талент и за видео игри.

Watch Dele Alli Plays Fortnite from dele on www.twitch.tv