среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Дете од Индија ја ископира мајсторијата на Марадона против Јувентус

ВИДЕО: Дете од Индија ја ископира мајсторијата на Марадона против Јувентус

По Диего Армандо Марадона фудбалската јавност се уште жали, замина идолот на многу генерации.

Мишал Абдулас од Индија не бил роден во времето на Марадона, но во денешно време со интернетот лесно се е достапно, па и на ваков начин Диего станал идол на младото момче. Абдулас ја ископира мајсторијата на Марадона во дресот на Наполи против Јувентус и прослави на еден емотивен начин.

Еве како изгледа маестралниот гол на Марадона.

Извор: Спортски.мк

Коронавирус