четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 108
home Фудбал

ВИДЕО: Дали Баерн беше оштетен во првото полувреме ?

ВИДЕО: Дали Баерн беше оштетен во првото полувреме ?

Баерн Минхен и ПСЖ играат одлично прво полувреме во финалето од Лигата на шампиони, но недостигнаат само голови.

Во првото полувреме видовме многу возбудувања, по две зрели шанси на двете страни, но и една спорна ситуација.

Имено, во последната минута Коман падна во казнетиот простор после еден дуел со Керер, но судијата Орсато не покажа на белата точка.

Погледнете и пресудете сами, дали Баерн беше оштетен.

Коронавирус