понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 153
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Фудбал

ВИДЕО: Чудо во Серија А – Леао од Милан даде гол по само ШЕСТ секунди!

ВИДЕО: Чудо во Серија А – Леао од Милан даде гол по само ШЕСТ секунди!

Екипата на Милан уште во раната фаза од натпреварот во дербито против Сасуоло стигна до водство од 0-1, а младиот офанзивец Рафаел Леао реализираше – верувале или не по само ШЕСТ секунди игра.

Миланезите само што тргнаа од центарот ја затресоа домашната мрежа, откако Леао ја измеша одбранaта на Сасоуло и на ефектен начин донесе голема радост за својата екипа, но и историја, затоа што овој гол е најбрз постигнат во историјата на Серија А.

Голот на Леао против Сасуоло:

Коронавирус