сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 49
home Фудбал

ВИДЕО: Буфон е „пантер“ и на 43 години – му прочита пенал на Берарди!

ВИДЕО: Буфон е „пантер“ и на 43 години – му прочита пенал на Берарди!

Џиџи Буфон важи за еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалот, а својата класа ја покажува и на 43 години.

Италијанецот соопшти дека ќе си оди од Јувентус по крајот на оваа сезона, а тренерот Пирло му даде шанса да брани против Сасуоло. И тоа добро го замени Шчешни, затоа што го спаси својот тим кога на стартот како „пантер“ фати пенал.

Одбранетиот пенал на Џанлуиџи Буфон:

Јувентус е во незавидна положба во Серија А, затоа што може да извиси со настапот во Лигата на шампионите.

Коронавирус