вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 85
home Фудбал

ВИДЕО: Брутална тепачка на руски хулигани

ВИДЕО: Брутална тепачка на руски хулигани

Големото градско дерби на московските ривали Спартак и ЦСКА изминатиот викенд донесе и големи нереди помеѓу завојуваните навиачки групи.

Така во Москва пред мечот, хулиганите на двата тима пред едно московско метро ја покажаа бруталноста во пресметките на руските навивачи.

Коронавирус