вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 74
home Фудбал

ВИДЕО: Болница направи прекрасен гест за болни дечиња фанови на Меси, Рамос, Гризман…

ВИДЕО: Болница направи прекрасен гест за болни дечиња фанови на Меси, Рамос, Гризман…

Примери дека фудбалот е повеќе од игра може да се пронајдат насекаде во светот.

Емоциите кои што овој спорт ги буди кај луѓето немаат граница, а поради тоа една шпанска болница одлучи да направи прекрасен гест за болните дечиња.

Започна проект со кој им помага на дечињата да се борат со болеста со насмевка на своето лице. Директорот одлучи здодевните болнички облеки да ги замени со феноменални дизајни инспирирани од дресовите на најдобрите шпански екипи.

Извор: gol.mk

 

Овој гест заслужува честитки и ширење насекаде во светот. Децата ги вратија насмевките на своите лица играјќи си во улога на своите најголеми идоли.

Коронавирус