сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 42
home Фудбал

ВИДЕО: Белингам и Халанд стрелци за Дортмунд на полувреме против Бешикташ

ВИДЕО: Белингам и Халанд стрелци за Дортмунд на полувреме против Бешикташ

Како вчера, така и денеска се играат два натпревари во ЛШ од терминот 18:45.

По првото полувреме, Борусија Дортмунд има предност во Турција кај Бешикташ со 0:2. Стрелец на голот за 0:1 беше Белингам во 20. минута од натпреварот, додека пред крајот на натпреварот, истиот играч му асистираше на фантастичниот Ерлинг Халанд за 0:2 по првиот дел.

На вториот натпревар од овој термин, Шериф Тираспол, во кој од сезонава настапува и македонскиот претставник Бобан Николов, има водство на полувреме против Шахтар Доњецк со 1:0, стрелец на голот е Траоре во 16 минута.

Коронавирус