понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 155
home Фудбал

ВИДЕО: Англија гневна на Рамос поради намерното ГАЗЕЊЕ врз ногата на Стерлинг

ВИДЕО: Англија гневна на Рамос поради намерното ГАЗЕЊЕ врз ногата на Стерлинг

По кој знае кој пат, Серхио Рамос се најде на насловните страници поради неспортски потег на еден натпревар.

Во вчерашниот пораз од Англија, дефанзивецот на Шпанија и Реал Мадрид намерно згазна врз ногата на Рахим Стерлинг. Осудата од англиските медиуми беше неминовна, со оглед на историјата на Рамос и неговите слични испади на фудбалските терени.

Фудбалерот на Манчестер Сити беше стрелец на два од трите гола со кои Англичаните се радуваа на трите бода во Севиља.