четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Фудбал

ВИДЕО: Алиоски емотивен и во солзи по последниот домашен меч за Ал Ахли

ВИДЕО: Алиоски емотивен и во солзи по последниот домашен меч за Ал Ахли

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски ги минува последните денови во Ал Ахли. Пред два дена неговата екипа загуби на домашен терен од Ал Раед со 1-3 и со тоа падна на место кое води во втората лига.

Бидејќи е пред заминување, бекот на Ал Ахли беше емотивен по крајот на мечот, пред сè бидејќи тоа беше последен домашен меч. Алиоски беше во емотивен и во солзи го напушти теренот.

Видео од Алиоски при заминувањето од теренот:

Иако се очекува да замине во Трабзонспор, нема сомнеж дека Алиоски ќе направи сè за Ал Ахли да остане во лигата. Во завршната рунда следи гостување кај немотивираниот Ал Шабаб, додека прв над цртата е Ал Батин, а тие гостуваат кај Ал Итихад кој е во битка за титулата.

Коронавирус