вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 11
home Фудбал

Видал на тренинг пристигна со Фиат Панда (ВИДЕО)

Видал на тренинг пристигна со Фиат Панда (ВИДЕО)

Артуро Видал на тренинг на Интер пристигна со постар модел на традиционална италијанска Фиат Панда.

Вообичаено е фудбалерите на тренинзите да одат со бесни коли, па одлуката Видал да пристигне на тренинг со малата Фиат Панда предизвика внимание на социјалните мрежи.

Коронавирус