недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 50
Во живо

Втора годишна конференција на Унија на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

home Фудбал

Видaл до фановите на Барса: Благодарам за љубовта, тоа беа две прекрасни години

Видaл до фановите на Барса: Благодарам за љубовта, тоа беа две прекрасни години

Играчот за врска Артуро Видал ги користи социјалните мрежи за да се збогува со својот поранешен клуб Барселона. Само прашање на часови е чилеанецот да се пресели во Интер.

Претходно денес ги помина медицинските тестови. Италијанците ќе платат 1 милион евра за неговите права, а самиот играч ќе парафира за 2 + 1 година.

Еве што напиша Видал:

„Денес, по две прекрасни години поминати во овој голем клуб, Барселона, се збогувам со сите. Многу сум горд што го носев дресот на тимот и играв покрај одлични фудбалери и добри луѓе. Сакам да се заблагодарам на моето семејство, на соиграчите, тренерите, лекарите, спортскиот и техничкиот персонал, како и на сите одлични навивачи кои секогаш ме сакале.

Денес започнувам нова фаза во мојот живот и сите тие остануваат во моето срце засекогаш.

Се гледаме наскоро и да живее Барса!

Артуро“.