среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Вест Хем ќе му понуди нов договор на Мојс

Вест Хем ќе му понуди нов договор на Мојс

Вест Хем започна преговори за нов договор со тренерот Дејвид Мојс, објави „Скај Спорт“.

Според изворот, управата е задоволна од резултатите на тимот и сака да го задржи 57-годишниот специјалист, чиј сегашен договор важи до крајот на сезоната 2020/21.

По 10 кола од англискиот фудбалски шампионатот, Вест Хем се наоѓа на 5. место во поредокот со 17 бода.

Коронавирус