сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 73
home Фудбал

Верди нов член на Наполи

Верди нов член на Наполи

Досегашниот фудбалер на Болоња, Симоне Верди е нов играч на Наполи. Двете страни потпишаа договор со важност на пет години.

26-годишниот Верди кариерата ја почна во Милан, а потоа настапуваше и за Торино, Емполи, Еибар и Карпи, пред да заигра за Болоња.

Има и пет настапи за националниот тим на Италија.

Коронавирус