понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 121
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Фудбал

Венгер посакува да го избегне Атлетико

Венгер посакува да го избегне Атлетико

Арсенал одигра во Москва тежок реванш натпревар од четвртфиналната фаза во Лига Европа и беше на прагот да ја загуби предноста од 4:1 од првиот натпревар.

ЦСКА Москва имаше водство од 2:0, но наместо Русите да дадат трет погодок и да одат понатаму, англискиот тим погоди двапати за 2:2.

По натпреварот тренерот на Арсенал, Арсен Венгер, изрази само една желба пред ждрепката во Нион.

– Само да го ибегнеме Атлетико Мадрид, изјави Венгер.

Покрај Арсенал и Атлетико се пласираа и Олимпик Марсеј и Салцбург.

Коронавирус