четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Фудбал

Венгер: По Арсенал се чувствував изгубен

Венгер: По Арсенал се чувствував изгубен

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека по напуштањето на тимот се чувствувал „изгубен“. Французинот го напушти „Емирати“ по крајот на минатата сезона по 22 години на чело на „топџиите“.

– Се чувствував малку изгубен. Имав слободно време, а тоа никогаш не ми се случило порано. За време на мојот престој во Арсенал, секогаш имав проблеми за решавање, а кога ќе ги решев, ќе се појавеше нов. Следниот натпревар е секогаш цел пред вас. Многу е тешко, но го прифатив како предизвик. Не се чуствувам како да сум се пензионирал од професијата, изјави Венгер.

Шеесет и девет-годишниот Венгер сподели пред некое време дека ќе се врати на фудбалот во почетокот на 2019 година.

Парламентарни избори 2020