четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 49
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Фудбал

Венгер нема да презема англиски тим

Венгер нема да презема англиски тим

Арсен Венгер повторно објави дека нема намера да предводи друг англиски клуб освен Арсенал. Французинот (69) е невработен откако по 22 години го напушти тимот од Лондон.

Венгер за Би-Би-Си изјави дека е подготвен повторно да почне да работи, но „сигурно“ тоа нема да се случи во Англија.

– Го посветив целиот свој живот на еден клуб и нема да биде прифатено добро ако работам во друг на Островот, објасни Венгер, кој откри дека одбил три понуди од Реал Мадрид во текот на кариерата.

МИА

Парламентарни избори 2020