среда, 29. март 2023. Вести денес: 140
home Фудбал

Венгер меѓу претендентите за тренерското место во Лион

Венгер меѓу претендентите за тренерското место во Лион

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер може да биде назначен за нов предводник на Лион.

Според „Ле Парисиен“ покрај Венгер, конкуренти за тренерската функција во францускиот прволигаш се и: Лорен Блан, Тиагу Мота и Реми Гарде.

За потсетување, раководството на Лион по поразот од Сент-Етине изминатиот викенд, ја прекина соработката со бразилскиот стручњак Силвињо.