недела, 5. јули 2020. Вести денес: 127
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски во Прилеп ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Венгер: Арсенал го подготви Гнабри, а Баерн едноставно го украде

Венгер: Арсенал го подготви Гнабри, а Баерн едноставно го украде

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер, зборуваше за крилниот напаѓач на Баерн, Серж Гнабри.

-Овој човек нема реална граница на неговата способност. Гнабри има брзина, моќ, технологија, интелигенција, но понекогаш тој бара лесен начин. Тоа беше неговиот проблем. Го испратив во Вест Бромвич и воопшто не функционираше. Да бидам искрен, ми се чини дека имавме договор со него, а Баерн едноставно го украде од Вердер Бремен, изјави Венгер.

Французинот кажа дека во Арсенал биле убедени дека Гнабри ќе остане во клубот.

-Ние го подготвивме и сакавме да потпишеме нов договор, претходниот договор истече и мислевме дека тој ќе остане.

Гнабри синоќа постигна два гола на натпреварот од осминафиналето во Лига на шампиони против Челзи во триумфот на Баварците со 3:0.

Парламентарни избори 2020